0
     

Košík je prázdný

Výrobci z tohoto regionu

Bierzo DO - Španělsko

bierzo-1701193004.jpg

Vycházející hvězdou mezi španělskými regiony je bezpochyby maličká vinařská oblast Bierzo DO. Nachází se severozápadně od Léonu vedle Galície a má i podobné mikroklima. Vína tohoto regionu jsou zcela odlišná oproti zbytku Španělska a jsou založená na modrých odrůdách Mencía a Garnacha Tintorera a z bílých odrůd pak hlavně Godello a Doňa Blanca.

Bierzo nese označení původu DO ( Denominación de Origen ) od roku 1990. Nachází se v severozápadní části provincie León. Pokrývá asi 3000 km2. Oblast se skládá z malých údolí v hornaté části (Alto Bierzo), a z širokých, plochých plání (Bajo Bierzo). Tato oblast zahrnuje 23 vinařských obcí. Největším městem této oblasti je Ponferrada s počtem obyvatel okolo 70 000.

Vinohrady se nachází v nadmořské výšce až 1000 m nad mořem. Klimatické podmínky jsou v této oblasti velmi extrémní- žhavé letní dny se střídají se studenými zimami. Díky rozdílným teplotám ve dne a v noci zůstává v hroznech potřebná kyselost. V důsledku rozmanitosti krajiny a rozlišných půdách (na svazích spíše břidlice, na západě žulové podloží) vznikají v této oblasti docela odlišná vína.

Vína vyrobená v oblasti Bierzo DO musí být vyrobena pouze z odrůd, které jsou povoleny Regulační radou.

Hlavní odrůdy:
Červená vína: Mencía (Negra), Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Pinot Noir a Merlot
Bílá vína: Godello, Doña Blanca, Palomino a Malvasia


Rychlý kontakt

Jméno a e-mail jsou povinná políčka.