0
     

Košík je prázdný

Výrobci z tohoto regionu

Rheingau - Německo

rheingau-1701192833.jpg

Rheingau je jedním z třinácti německých vinařských regionů produkujících kvalitní vína (Qualitäteswein a Prädikatswein). Region pojmenovaný podle řeky Rýn se nachází ve státním celku Hesensko, západně od Frankfurtu nad Mohanem.

Ačkoliv Rheingau tvoří pouze 3 % z celkové plochy vinic v Německu, bylo již historicky zdrojem důležitých inovací v oblasti pěstování vína a není divu, že z této oblasti pochází několik celosvětově známých producentů vín jako je např. Schloss Johannisberg. Rheingau bývá též často nazýváno kolébkou odrůdy Riesling. Nachází se zde 3125 hektarů vinic, z čehož asi 80 % tvoří právě Riesling, dále se zde pěstují burgundské odrůdy, jako je např. Grauburgunder či Spätburgunder.

Zimy jsou zde mírné díky pohoří Taunus, které chrání oblast ze severu před studenými větry a léta jsou teplá. Geologické podmínky jsou zde rozmanité, v podloží se nachází především těžký terciární slín, břidlice, křemenec, žula, pískovec a jíl, půdy jsou hluboké, většinou vápenité, od písčité spraše nebo spraše, střední a hluboké fylity, na západě pak i břidlice.