0
     

Košík je prázdný

Výrobci z tohoto regionu

Ribeiro DO - Španělsko

ribeiro-1701192731.jpg

Do Ribeiro je druhá největší vinařská oblast Galicie, má asi 3000 hektarů a většina vinic se nachází na úpatí řek (Miño, Arnoia, Avia a Barbantiño). Tato oblast má dlouhou tradici ve výrobě vína, od dob starých římanů přes středověk až po současnost. Asi do 18. století byla oblast známá výrobou sladších vín (vinos tostados), která popíjeli poutníci směřující do Santiaga.

V současnosti jsou pro tuto oblast charakteristická spíše svěží, čerstvá, ovocná vína s příjemnou kyselinkou. Typické odrůdy pro tuto oblast jsou následující: Treixadura, Godello, Torontés, Loureira, Caino, Bracellao, Souson, Mencía a Albariño.

Vinice leží v údolích, ve strmých svazích v nadmořské výšce mezi 75 až 400 m.n.m. Typické jsou také terasovité vinice. V půdě se nachází žula a jinak je podloží převážně písčité. Významné množství štěrků a kamenů zlepšuje strukturu půdy a odráží sluneční paprsky na vinice. Mají také zásluhu na mineralitě vín. Klima je na napůl oceánské a mediteriální, tedy mírné, vlhké s průměrnými teplotami 14,5 °C. I přes to nemají hrozny problém se zráním a zachovávají si svoje aroma a svěžest.