0
     

Košík je prázdný

Výrobci z tohoto regionu

Rueda DO - Španělsko

rueda-1610222726.jpg

DO Rueda je soustředěna kolem města Rueda, v provincii Valladolid asi 170 km severozápadně od Madridu. Region v nadmořské výšce mezi 600 a 780 m nad mořem. Řeka Duero protéká oblastí od východu na západ. Klimatické podnebí je kontinentální (dlouhá horká léta, studené zimy), s některými námořní vlivy Atlantiku. Teploty se značně liší a mohou klesnout pod nulu, v zimě (-1 ° C) a může dosáhnout 30 ° C v létě, což není tak vysoká teplota jako v podobných vinařských oblastech v jižním a středním Španělsku. Je zde nebezpečí mrazu, namrzající mlha na jaře, silný vítr a kroupy v zimě. Na druhé straně je jen velmi malá možnost sucha.

Normálně prší na jaře a na podzim, s průměrnými srážkami 400 mm / rok, zatímco vinice obdrží 2.700 hodina slunečního svitu za rok. Půdy směrem k řece Duero půdy jsou lužní s vysokým obsahem vápence (max. 24%). Na jihu je hnědá ornice a pískové, nebo hliněné podloží se štěrky. Odvodnění je dobré, půda má bohatý obsah železa a snadno se orá. Hlavní povolené bílé odrůdy jsou: Verdejo, Viura, Sauvignon Blanc, zatímco povolené červené odrůdy Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Merlot a Garnacha.

Povolené výnosy pro bílé odrůdy je 8000 kg / ha , i když v praxi výnosy jsou pouze čtvrtina až polovina této úrovně. Většina nových vinic jsou osázeny řádky ve 3 m intervalech, aby bylo možno použít mechanizaci. Zavlažování je povoleno pouze za zvláštních okolností. Vína jsou často vedena blízko k zemi, aby byla schopna odolávat silným větrům, které jsou charakteristické pro danou oblast.


Rychlý kontakt

Jméno a e-mail jsou povinná políčka.