0
     

Košík je prázdný

Výrobci z tohoto regionu

Weinviertel DAC - Rakousko

weinviertel-1701192124.jpg

Weinviertel (česky Vinná čtvrť) je historické území na severovýchodě Dolního Rakouska. Na východě hraničí řekou Moravou se Slovenskem, na severu s Moravou (z větší části na řece Dyji). Západní hranici tvoří hřeben Manhart Berg. Na jihu sahá až k Vídni.
Tento úrodný, lehce zvlněný region je nejstarší kulturní zemědělskou krajinou ve střední Evropě. Ještě dnes o tom svědčí 7000 let staré archeologické nálezy.
Oblast Weinviertel je to pravé místo pro milovníky vína, ale také pro ty, kteří si chtějí odpočinout od stresujícího velkoměstského života. V tomto největším vinařském regionu Rakouska, se točí téměř vše kolem vína. Na více než 16 500 hektarech se vyrobí třetina všech rakouských vín. Zrají tu do té nejlepší podoby nejen Veltlínské zelené jako typická odrůda regionu s pepřovým nádechem, ale také elegantní Chardonnay a Rulandské bílé. Pěstují se zde také výtečná červená vína, jako jsou Zweigeltrebe a Modrý Portugal. Podél 400 km dlouhé vinařské cesty Weinstraße Weinviertel lze nalézt bezpočet vinařství, kde lze vína ochutnat.
Tato cesta se dělí do tří úseků: Západní – Westliches Weinviertel s metropolí vína, městem Retz, mezi Manhartsbergem a Leiser Bergen Veltliner Land (země Veltlínského) kolem vinařských center Poysdorf, Falkenstein a Herrnbaumgarten Jižní – Südliches Weinviertel, kde trasa končí v Langenzersdorfu, Bismabergu a Hagenbrunnu a bezprostředně navazuje na vinařskou oblast na severu Vídně.
Se zavedením označení DAC (Districtus Austriae Controllatus) přistoupila oblast Weinviertel jako první v Rakousku k vyznačení původu a odrůdy vína. Typickou odrůdou je Weinviertel (Veltlínské zelené) se svým pepřovým nádechem (Pfefferl), suché víno s kořenně ovocnou chutí a vysokou kvalitou, které nyní může hrdě označit svůj původ Weinviertel DAC.


Rychlý kontakt

Jméno a e-mail jsou povinná políčka.