0
     

Košík je prázdný

Bodegas Arzuaga Navarro - Španělsko

arzuaga-winery-1703143452.jpg
Vinařství Bodegas Arzuaga Navarro se nachází ve městě Quintanilla de Onésimo (Valladolid), v samém srdci oblasti Ribera del Duero. Je to unikátní místo pro pěstování vinné révy díky dostatku slunečního světla a vlhkosti potřebné pro dokonalé dozrávání hroznů. 

Výroba vína Arzuaga stojí na třech základních bodech: půda, klima a orientace.

Florentino Arzuaga koupil panství na počátku roku 1990. Brzy poté zasadil první keře, postavil sklepy na 1,400 hektarech a zahájil proces výroby vína. Flóra a fauna této oblasti se skládá hlavně z borovic, dubů, španělské cedry a žijí tu společně kanci a jeleni. To potvrzuje, že rodina Arzuaga miluje přírodu.

Vinice:
Nejpodstatnější aspekt výroby je kvalita a ta začíná už ve vinici, protože je nemožné vyrobit kvalitní víno bez zdravých hroznů. Vysoká kvalita hroznů je stejná jako exkluzivní kvalita vinic a díky tomu patří jméno Arzuaga mezi nejprestižnější v oblasti Ribera del Duero. Vinařství Arzuaga má více jako 150 hektarů vinic v bezprostřední blízkosti sklepů a přírodní oblasti La Planta. Vinice se vyznačují jedinečným klima: přes den ostré sluneční světlo střídá studená noc. Tato klimatická kombinace podporuje pomalé zření hroznů, což má za následek sladké aromatické hrozny s příjemnou kyselinkou a vysokým barvivem. V této oblasti se pěstuje nejvíce odrůda Tinto Fino, Tempranillo , ale taky francouzská odrůda Cabernet Sauvignon nebo Merlot.