0
     

Košík je prázdný

Vinařství z Priorat DOCa

Clos 93 - Španělsko

celler-clos-93-m-1801164827.jpg

Vinařství Clos 93 je jedno velké dobrodružství z Prioratu, které vzniklo mezi třemi přáteli a velkou vášní pro víno. Clos 93 vznikl v roce 2008, kdy Rubén Sabaté, student enologie, začal vyrábět víno pro domácí spotřebu z vinic kolem města El Lloar v regionu Priorat. Jeho cílem však bylo dostat se na trh.

Název vinařství Clos 93 má dvojí význam. Clos (close-uzavřený) odkazuje na uzavřený prostor, ve kterém bylo dříve víno vyráběno v zadní části domu (L'Interrogant).  Číslo 93 pak ze dvou důvodů. První z nich se vztahuje k číslu 9, v katalánštině je psáno „nueve“ - nové  a protože byly noví v tomto odvětví, zdálo se vhodné identifikovat s tímto číslem.  Odkazem na číslo 3 je pak spojení 3 partnerů: Rubén Sabatém - vinař, Pepo García - vinař a Josep Mª Sabatém, manažer Clos 93. Clos 93 je také uváděno jako vinařství s číslem 93 v registru vinařství.

Tři přátelé, kteří jsou mimo jiné také rodina, se tak snaží vyjádřit svoje štěstí skrze víno -  odrůdami Garnacha Tinta, Cariñena a Cabernet Sauvignon.