0
     

Košík je prázdný

Vinařství z Castilla La Mancha

Pago Casa del Blanco - Španělsko

pago-1611140117.jpg
Když bylo založeno vinařství Pago Casa del Blanco, získalo chráněného zeměpisného označení VT - 'Vinos de la Tierra de Castilla' (vína země Castilla).

Proces dosažení označení kvality znamenal zavedení řady norem kvality ISO 9001 a provádění dalších vlastních norem ve vinohradu a vinařství. Zároveň se vybíraly nejvhodnější postupy při pěstování a výrobě tak, aby bylo dosaženo maxima při každé jednotlivé operaci ve vinařství a i během období růstu. Byla zpracována podrobná studie o podloží, ve kterých se rostliny vinné révy pěstují, která bude později sloužit k analýze našich vín, analýze mikrobiologie rostlin atd.

Ze studie podloží, hroznů a následně vín - jsou pravým odrazem půdy, ze které pochází – mohou vzejít tyto závěry: Organolepticky mají vína Quixote řadu atributů velmi pozitivně oceňují cích experty. Například koncentrace iontů lithia ve víně je až desetkrát vyšší, než je koncentrace ve vínech okolí. Lithium je hlavní účinná složka používaná v lékařství jako antidepresivní přípravek. Antioxidační aktivita spojená s příznivými zdravotními účinky vína je dvojnásobná ve srovnání s víny z okolních oblastí.

Všechny hrozny pocházejí výhradně vybraných vinic vinařství Pago. Výběr odrůd, kultivačních technik, výroby a kontroly výtěžnosti je v souladu s terénem a klimatem, snaží za všech okolností udržet biologickou rovnováhu vinice v rámci zemědělské činnosti. Techniky vinařství a enologie jsou také ruku v ruce, aby bylo dosaženo co nejlepší ho výrazu vín, které budou následně tvořit tvář vinařství. Volba okamžiku, kdy se budou hrozny sklízet s ohledem na jejich zralost a stav, je pod vedením kvalifikovaných techniků. Vinařství je vybaveno moderním zařízením, které umožňuje kontrolu všech relevantních parametrů tak, aby bylo možné docílit maximální kvality zpracování.

Po 20 letech výzkumu různých odrůd révy má v současné době Pago Casa del Blanco 12 odrůd

Bílé odrůdy: Airen (Gobelet a suché odrůdy), Sauvignon Blanc, Chardonnay a Moscatel de Grano Menudo 
Červené odrůdy: Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Petit Verdot, Malbec, Cabernet Franc a Garnacha.

S cílem vytvářet maximální kvalitu vína je nezbytná láskyplná péče o hrozny. To je důvod, proč Pago nezaměřuje všechny snahy pouze na vinařství, ale i na půdu. Dohled a výběr nejlepších hroznů umožňuje vznik skvělých vín. Kvůli tomu se obvykle sklízí 3000 - 4000 kg hroznů / Ha.