0
     

Košík je prázdný

Pago de Cirsus - Španělsko

circus-1611140525.jpg
Vinice, vinařství, hotel i restaurace Pago de Cisrus se nachází ve vesnici La Finca Bodalín v kraji Ablitas, který je nejjižnější částí vinařské oblasti Navarra a to v nadmořské výšce 395 metrů nad mořem. Celý proces výroby vína od sklizně až po zrání probíhá v rámci konkrétního terroiru ->“Vino de Pago“.

Pozemek, který vinařství vlastní má 200 ha z čehož 136,7 ha tvoří vinice vysázené v roce 2000. Plocha vinic je rozdělena mezi tyto odrůdy: Chardonnay, Moscatel, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Tempranillo a Garnacha.

Podnebí a srážky Pozemek se nachází na jižním okraji regionu Navarra v údolí řeky Ebro, která poskytuje specifické klimatické podmínky - extrémní kontinentální klima s velmi chladnou zimou a dlouhým suchým létem. Tento jev má významný vliv na tepelné a vlhkostní podmínky na terroiru. Vlastnost, která nejvíce ovlivňuje úrodu¨, je extrémní rozložení srážek dle jednotlivých sezón. Více než 75% srážek spadne na pozemek v období od listopadu do dubna. Z tohoto důvodu je potřebná dodatečná závlaha, aby rostliny révy produkovaly víno ve vhodných podmínkách i během suchého léta. Součástí zavlažovacího systému tohoto vinařství je přehrada o objemu 300 mil. Litrů, která řízeně ovládá proudění vody závlahovým systémem v suchých měsících.

Průměrný výnos hroznů je obvykle velmi nízký, pohybuje se v rozmezí 3 tisíce až 6 tisíc kg na hektar.