0
     

Košík je prázdný

Vinařství z Castilla La Mancha

Pago del Vicario - Španělsko

vicario-1611135611.jpg
Bodega PAGO DEL VICARIO se nachází 9 km od Ciudad Real v krajině ,kde protéká řeka Guadiana a na úpatí pohoří Montes de Toledo. Projekt se zrodil v roce 2000 na popud bratrů Antonia a Ignacia Barco s filozofií „PAGO“ (pago = terroir). K přípravě všech vín využívá hrozny vypěstované na vlastních vinicích, které se nacházejí v těsné blízkosti bodegy. 

Jméno Pago del Vicario, je výsledkem sloučení dvou faktů. Na jedné straně finca (usedlost) se nachází v blízkosti přehrady Vicario a na straně druhé jeden z předků rodiny, velký milovník vína a vinařství, byl farářem (vicario) v diecézi Ciudad Real. Tento muž již v dobách minulých obhajoval dnešní pojetí slova pago, které je založeno na přípravě vína od révy až k vínu v lahvi na stejném místě. Tato filosofie se obhajuje i dnes se stejnou vášní.

BODEGA
Avantgardní stavba ve tvaru dalekohledu, stojí uprostřed vinic a přirozeným způsobem splývá s okolím – na břehu řeky Guadiana a na úpatí pohoří Montes de Toledo. Její konstrukce spojuje modernost a tradice. Interiér je vybaven nejmodernější technologií včetně početného parku dubových sudů francouzského, amerického a kavkazkého původu. VINOHRADY
Vinice o rozloze 130 ha se nachází 600 metrů nad mořem, na břehu řeky Guadiana. Mezi odrůdami dominuje Tempranillo -španělská odrůda par excellence. Dále z červených odrůd se pěstuje Garnacha, Graciano, Merlot, Syrah, Cabernet Sauvignon a Petit Verdot a z bílých Chardonnay a Sauvignon Blanc. 

Díky zvlněné topografii se stráněmi klesajícími směrem k řece, a díky této blízkosti vodního toku, nabízí unikátní mikroklima s mírnými teplotami a velkými teplotními rozdíly mezi dnem a nocí, které napomáhají v době dozrávání hroznů tvorbě aroma. 

Půda, velmi heterogenní, pokud jde o konzistenci a složení, od francoarenosní a francolimosní až k oblastem kde dominují křemené půdy střídající se s břidlicemi. To poskytuje bohaté nuance pro 29 parcel, do nichž jsou vinohrady rozděleny a které jsou v souladu s vlastnostmi pro každý typ půdy a typ vína, které se pak z těchto parcel vyrábí. Současně využívá nejvyspělejších technologií vinohradnického světa, jako je teledetekce nebo dendrometrie.