0
     

Košík je prázdný

RL Legras - Francie

logo-1807163958.jpg
CHAMPAGNE R&L LEGRAS JE RODINNÉ VINAŘSTVÍ S DLOUHOU TRADICÍ A DÁVNOU HISTORIÍ, KTERÁ SE DATUJE UŽ OD ROKU 1789, KDY HONORÉ LEGRAS (1765 – 1824) ZAKLÁDÁ PRVNÍ VINICE.

Zkušenosti s pěstováním hroznů a výrobou vína se předávají z generace na generaci, kdy k velkému rozvoji dochází po první světové válce. René&Lucien Legras se v třicátých letech minulého století velkou měrou podílejí na prosazení značky a kvalitativním růstu produkce. Vinařství R&L Legras prošlo poslední zásadní proměnou v 70. letech, kdy jejich vína získávají na prestiži a oblibě po celé Evropě. V roce 2000 se do chodu firmy zapojuje Julien Barbier, který převzal vedení společnosti po svém otci. S jeho příchodem tak Champagne R&L Legras navazuje na dlouholetou tradici a zároveň nabízí moderní pojetí rozvoje, strategické koncepce a prezentace společnosti se zaměřením na kvalitu a expanzi na nových trzích.

Rodina R&L Legras produkuje šampaňské výhradně s přívlastkem Blanc de blancs, všechna vína jsou tedy postavena na odrůdě Chardonnay. Hrozny pocházejí z oblasti Côte des Blancs z vinic v okolí vesničky Chouilly s klasifikací Grand Cru. 

Produkovaná vína mají obsah cukru pod 7 g/l a sledují tedy celosvětové trendy v oblibě velmi suchých vín.

Uvážlivá politika vedení společnosti umožňuje ještě dnes nabídnout jedinečná ročníková vína, jako jsou 1990, 1996, 2000, 2004 a 2005.